ZPRAVODAJ

co se u nás událo

Ve školce se pořád něco děje. Podívejte se, co všechno jsme v uplynulých dnech zažili.

leden 2022
Hurá na lyže!

19.01.2022

Děti z Oranžového klíčku se těší na každoroční lyžařský výcvik. Také letos se vypraví (společně s kamarády z Červeného a Fialového klíčku) do Olešnice v Orlických horách. Dráček Soptík, patron lyžařského výcviku, nás dnes informoval, že na sjezdovce panují ideální sněhové podmínky.

oranžový klíček

obrázek zpráva Každý týden se těšíme na plavecký výcvik
Každý týden se těšíme na plavecký výcvik

13.01.2022

Děti z Oranžového klíčku plavou rády a na každou lekci se vždy těší. Za první pololetí udělaly velký pokrok a rozhodně nebudou zahálet ani v tom druhém.

oranžový klíček

obrázek zpráva Učíme se tkát
Učíme se tkát

10.01.2022

Kdo by neznal pohádku "Jak krteček ke kalhotkám přišel". Každý si určitě vzpomene, že to krtečkovi dalo hodně práce, než si obstaral své vytoužené modré kalhotky s kapsami. Děti z Červeného klíčku si vyzkouší práci mravenečků - utkají si vlněnou látku.

červený klíček

prosinec 2021
obrázek zpráva Děti si připomněly vánoční zvyky
Děti si připomněly vánoční zvyky

21.12.2021

Děti z červeného klíčku zapálily poslední svíčku na adventním věnci a pilně se připravují na Štědrý den. Společně si vyzkoušely několik tradičních vánočních zvyků.

červený klíček

obrázek zpráva Betlém pro radost i poučení
Betlém pro radost i poučení

17.12.2021

Na Štědrý den o půlnoci narodil se Ježíšek. Narodil se na seně v městě Betlémě. A právě takový malý betlém s jesličkami, Ježíškem a jeho rodiči si pro radost i poučení vyrobily děti z Fialového klíčku.

fialový klíček

obrázek zpráva Vánoční nadílka v ČK
Vánoční nadílka v ČK

17.12.2021

Přesně za týden zavítá do našich domovů Ježíšek. Děti z ČK si pravou vánoční atmosféru vykouzlily už dnes. Pod ozdobeným vánočním stromečkem našly nové hračky a didaktické pomůcky. Navíc si domů odnesly malé překvapení.

červený klíček

obrázek zpráva Modrý klíček navštívil Ježíšek
Modrý klíček navštívil Ježíšek

16.12.2021

Ve čtvrtek 16.12. do modrého klíčku přišel Ježíšek. Dětem nadělil nové hračky a pomůcky do třídy, ale i na školní zahrádku. Děti dostaly také dárečky, které si odnesly domů.

modrý klíček

obrázek zpráva Děti si upekly perníčky i linecké
Děti si upekly perníčky i linecké

10.12.2021

Mezi nejoblíbenější vánoční cukroví dětí z Červeného klíčku patří vanilkové rohlíčky, perníčky a slepovaná linecká kolečka. Poslední dva druhy si děti ve školce vlastnoručně upekly. A samozřejmě také ochutnaly.

červený klíček

obrázek zpráva Čertíci a andílci chodí také do školky
Čertíci a andílci chodí také do školky

03.12.2021

Děti ze Žlutého klíčku se na jeden den proměnily v čertíky a andílky. Společně netrpělivě očekávaly příchod laskavého Mikuláše a jeho dvou pomocníků.

žlutý klíček

obrázek zpráva Mikuláš smutnil, čert se radoval
Mikuláš smutnil, čert se radoval

03.12.2021

Děti z Červeného klíčku si pro Mikuláše, čerta a anděla připravily za odměnu písničku "Čertovská polka". Čert radostně blekotal a kopytem si podupával do rytmu. Zato Mikuláš smutnil, že o něm v písničce nebyla ani zmínka. Děti Mikulášovi slíbily, že příští rok mu to vynahradí.

červený klíček

obrázek zpráva Mikuláš děti potěšil a odměnil
Mikuláš děti potěšil a odměnil

03.12.2021

Děti v Zeleném klíčku měly vzácnou návštěvu. V pátek 3. 12. je navštívil Mikuláš se svymi dvěma pomocníky - andělem a čertem.

zelený klíček

obrázek zpráva Děti zjistily, že i čert má mlsný jazýček
Děti zjistily, že i čert má mlsný jazýček

03.12.2021

Děti z Fialového klíčku se na návštěvu Mikuláše, čerta a anděla důkladně připravovaly. Nejenže pečlivě nacvičovaly písničky, ale také pro návštěvníky připravily lahodné pohoštění. Pečené brambůrky všem chutnaly. Čertovi však pouze ty připálené.

fialový klíček

listopad 2021
obrázek zpráva Školku provoněly medové perníčky
Školku provoněly medové perníčky

22.11.2021

Advent za dveřmi a do Štědrého dne pořád "tááák" daleko. Děti ze Zeleného klíčku nezahálí a již s předstihem začaly s přípravami na Vánoce. Společně si upekly medové perníčky.

zelený klíček

obrázek zpráva Co se děje ve školce, když prší?
Co se děje ve školce, když prší?

19.11.2021

Když venku prší, ve školce se rozhodně nenudíme. Paní učitelky nám deštivé dopoledne zpestří třeba autorským maňáskovým divadlem. A my je za to odměníme zaslouženým potleskem.

zelený klíček modrý klíček

obrázek zpráva Martina na bílém koni vyhlížely i děti ze ŽK
Martina na bílém koni vyhlížely i děti ze ŽK

12.11.2021

Také děti ze ŽK netrpělivě vyhlížely Martina na bílém koni. Čekání si krátily zábavnými úkoly: pečlivě vybarvovaly obrázky, zdobily papírové podkovy nebo se učily kreslit vločky.

žlutý klíček

obrázek zpráva Děti pestrobarevnou mozaikou uvítaly sv. Martina
Děti pestrobarevnou mozaikou uvítaly sv. Martina

11.11.2021

Čekání na Martina na bílém koni, který se letos (bohužel) opět zpozdil, si děti z Červeného klíčku zkrátily tvorbou pestrobarevné mozaiky. Otázka pro zvídavé čtenáře: Kolik koní vidíte na obrázku?

červený klíček

obrázek zpráva Děti z OK se proměnily ve strašidla a bubáky
Děti z OK se proměnily ve strašidla a bubáky

08.11.2021

Oranžový klíček zaplavili pavouci a strašidla! Naštěstí nikdo nepřišel k úhoně. A všichni si užili závěrečný karneval.

oranžový klíček

říjen 2021
obrázek zpráva Děti obdivovaly krásy podzimu
Děti obdivovaly krásy podzimu

31.10.2021

Oranžový klíček v říjnu podnikl výpravu do královéhradeckých městských lesů. Děti obdivovaly barvy podzimu a zahrály si různé pohybové hry.

oranžový klíček

obrázek zpráva Po pečených bramborách se jen zaprášilo
Po pečených bramborách se jen zaprášilo

29.10.2021

Děti ze Žlutého klíčku si připravily podzimní lahůdku - pečené brambory. Pomáhaly s loupáním i krájením. A nejvíce se všechny těšily na ochutnávání.

žlutý klíček

obrázek zpráva Oranžový klíček navštívil Divadlo DRAK
Oranžový klíček navštívil Divadlo DRAK

18.10.2021

Děti z Oranžového klíčku navštívily divadelní představení v Divadle DRAK. Čekání na představení si děti zkrátily na hřišti před divadlem. Vyzkoušely si manipulaci s loutkami či zdolávání provázkového labyrintu.

oranžový klíček

obrázek zpráva Dýňová polévka všem chutnala
Dýňová polévka všem chutnala

15.10.2021

Děti z Červeného klíčku si vlastnoručně uvařily dýňovou polévku. Jednotlivé dýně nejprve omyly, poté je vydlabaly, a nakonec je nakrájely na malé kousky. Nechyběla ani společná ochutnávka.
Ještě jednou děkujeme všem rodičům, kteří nám věnovali dýně.

červený klíček

obrázek zpráva Představení
Představení "A na noze pevnina" děti zaujalo

09.10.2021

Děti z Červeného klíčku navštívily Divadlo DRAK. Tentokrát se vypravily na představení s poetickým názvem "A na noze pevnina". Představení plné hudby, malby a tance se dětem moc líbilo. Navíc se mohly podívat do zákulisí a popovídat si s představitelkou hlavní role.

červený klíček

září 2021
obrázek zpráva Hokejbalisté vybojovali zlaté a stříbrné medaile
Hokejbalisté vybojovali zlaté a stříbrné medaile

24.09.2021

V pátek 24. září se chlapci a dívky z Červeného a Oranžového klíčku zúčastnili hokejbalového turnaje. Ten se konal na hokejbalovém hřišti v Hradci Králové. Smíšená družstva se po napínavém boji umístila na prvním a druhém místě. Gratulujeme!

oranžový klíček červený klíček

červen 2021
obrázek zpráva Děti dodatečně oslavily svůj svátek
Děti dodatečně oslavily svůj svátek

24.06.2021

Děti dnes dodatečně oslavily svůj svátek. Během dopoledne si společně s učitelkami prošly jedenáct stanovišť se zábavnými úkoly, při kterých rozvíjely mimo jiné pozornost, spolupráci, hrubou a jemnou motoriku. Nejvíce se však těšily, až se svezou na nafukovací skluzavce. A aby si zkrátily čekání, odpočívaly ve stínu, vychutnávaly si vychlazený meloun a prohlížely si dárky.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Předškoláci se slavnostně rozloučili se školkou
Předškoláci se slavnostně rozloučili se školkou

23.06.2021

Ve středu 23. 6. se předškoláci slavnostně rozloučili se školkou. Během pasování dostali od svých třídních učitelek tričko s nápisem "Hola, hola, škola volá" a dárkovou tašku s drobným překvapením.
Po pasování se děti osvěžily vychlazeným nanukem. Poté se společně s rodiči usadili na deky a pochutnali si na doma připraveném občerstvení. Nechyběla ani mini diskotéka, při které se tančilo na oblíbené písničky budoucích školáků a školaček.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Návštěva stájí U Codyho
Návštěva stájí U Codyho

16.06.2021

Ve středu 16. 6. se děti z Fialového klíčku vypravily na třídní výlet do stájí U Codyho. Prohlédly si ustájení koní, pomáhaly při hřebelcování a krmení. Nakonec se děti na vybraných koních projely a prohlédly si svět z koňského hřbetu.

fialový klíček

obrázek zpráva Putování pohádkovou stezkou se vydařilo
Putování pohádkovou stezkou se vydařilo

16.06.2021

Ve středu 16. 6. vyrazily děti z Oranžového klíčku na pěší výlet do královéhradeckých městských lesů. Své putování zahájily u Mazurových chalup. V průběhu trasy, dlouhé cca 2,5 km, se děti seznámily s pohádkovými postavičkami výtvarnice a spisovatelky Marty Pohnerové.

oranžový klíček

obrázek zpráva Náš čtvrtý den na škole v přírodě
Náš čtvrtý den na škole v přírodě

10.06.2021

Milá maminko a tatínku,
dnes jsme prožili náš předposlední den školy v přírodě. Dopoledne jsme si užívali hřiště u chaty, kde se nám moc líbilo. Před obědem jsme měli slavnostní nástup v kostýmech, kde jsme od našich kmenových náčelnic dostali diplom za statečné zvládnutí celé školy v přírodě. Po odpoledním klidu nás čekalo překvapení - dostali jsme pohár :-) To byla dobrota. Po jeho smlsání jsme se vydali na cestu za zvonařem a hrnčířkou. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí, třeba o výrobě zvonu a jejich používání. Od zvonaře jsme jako dárek dostali na krk vyrobenou rolničku, nebo zvoneček. Aby toho nebylo málo po večeři jsme měli diskotéku :-) Ta se nám všem moooc líbila a tančili jsme do posledních sil. I tak jsem si stihli ještě přečíst pohledy od vás, které nás potěšily. A už se na zítra a shledání s vámi moc těšíme. Teď už plni zážitků spokojeně ležíme v postýlkách a těšíme se na zítřejší den :-)

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Náš třetí den na škole v přírodě
Náš třetí den na škole v přírodě

09.06.2021

Milí rodičové,
jsme na konci třetího dne. Od rána nám opět svítilo sluníčko a tak jsme po vydatné snídani vyráběli venku náhrdelníky a čelenky. Protože nás odpoledne čekala výprava za pokladem, prožili jsme dopoledne u chaty. Hráli jsme fotbal, malovali na chodníky, využili jsme trampolínu a houpačky. Po krátkém odpočinku, při kterém jsme nabírali síly, jsme vyrazili na očekávanou cestu za pokladem. Cestou jsme plnili úkoly, zdolávali náročný terén a ze všech sil se snažili dojít do cíle, kde na nás čekal poklad. HURÁ našli jsme ho :-) A nyní umytí a unavení jsme ulehli do svých postýlek a spokojeně spinkáme.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Náš druhý den na škole v přírodě
Náš druhý den na škole v přírodě

08.06.2021

Milá maminko, milý tatínku,
dnešní den jsme zahájili velkou zkouškou naší odvahy v lanovém parku. Ve zkoušce jsme obstáli a dopoledne se nám vydařilo. Odpoledne jsme vyráběli čelenky ke kostýmům, za které paní učitelky všem maminkám a babičkám moc děkují. Na výpravě za mamutem jsme objevili pravěkou jeskyni. Důkladně jsme ji prozkoumali a udělali jsme si památeční foto. Po večeři nás opět potěšily pohledy od Vás a teď už s nimi spokojeně spinkáme. Těšíme se na další vydařený sluníčkový den.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Náš první den na škole v přírodě
Náš první den na škole v přírodě

07.06.2021

Zdravíme rodiče ze školy v přírodě. Dnešní den se nám hezky vydařil, sluníčko svítilo, takže jsme oblékli i kraťasy a vydali se na obhlídku okolí. Prozkoumali jsme nejdříve dětské hřiště a odpoledne jsme se vydali na pěší výlet ke Kostelu svatého Matouše. Po návratu z výletu nám vyhládlo a tak nám přišly vhod výborné borůvkové knedlíky. Nakreslili jsme si obrázek z největšího zážitku dnešního dne. Navštívil nás také pošťák a přinesl každému z nás pohled, který všem udělal velkou radost. Nyní už po koupeli spokojeně ležíme ve svých postýlkách, necháváme si zdát krásné sny a těšíme se na to, co nás zítra čeká.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

Škola v přírodě začíná

04.06.2021

Těšíme se na školu v přírodě, na společně výlety a zážitky.

fialový klíček oranžový klíček červený klíček

duben 2021
obrázek zpráva Hradecké školky a magistrát města  společně poděkovaly složkám IZS
Hradecké školky a magistrát města společně poděkovaly složkám IZS

08.04.2021

Ve středu 8.4. se některé hradecké mateřské školy, mezi nimi i MŠ Klíček, zapojily do akce Poděkování složkám IZS a připravily pro ně vlastními silami, za finanční podpory magistrátu města Hradce Králové, občerstvení. Dárek převzali zdravotníci FN, městská policie, hasiči a pracovníci deseti vybraných lékáren.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Veselé Velikonoce pro HZS Královéhradeckého kraje
Veselé Velikonoce pro HZS Královéhradeckého kraje

02.04.2021

O veselé Velikonoce se hasičům a zdravotnickým záchranářům ze základny Hradec Králové - Pražská v Kuklenách postarali děti, rodiče a pracovnice z Mateřské školy Klíček. Velikonoční výslužka putovala i na další hradecká operační střediska.
Velikonoční koleda udělala hasičům velkou radost a ti na oplátku pozvali děti na exkurzi.

Video z předávání můžete zhlédnout v archívu iVysílání. Reportáž začíná v čase 21:35.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Poděkování kolegyním z MŠ Kamarád za péči o děti IZS
Poděkování kolegyním z MŠ Kamarád za péči o děti IZS

02.04.2021

Zatímco většina královéhradeckých mateřských škol byla uzavřena, naše kolegyně z MŠ KAMARÁD (Veverkova ulice) pečovaly o děti pracovníků integrovaného záchranného systému (IZS) a kritické infrastruktury.
Jako poděkování jsme pro ně připravily velikonoční dárkový koš s různorodými pochoutkami.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

březen 2021
obrázek zpráva Ptačí budky vyhlížejí první podnájemníky
Ptačí budky vyhlížejí první podnájemníky

31.03.2021

Děti z naší mateřské školky ozdobily dvě ptačí budky. Ty nyní najdete v hradeckých lesích v blízkosti hájovny U Dvou šraňků. Zde budky netrpělivě vyhlížejí své první podnájemníky.
Za pomoc s instalací budek děkujeme Městským lesům Hradec Králové.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva MŠ koupila nové vzdělávací pomůcky
MŠ koupila nové vzdělávací pomůcky

22.03.2021

MŠ Klíček pořídila z projektu města Hradce Králové „Program na podporu vzdělávání“ různorodou sadu interaktivních vzdělávacích pomůcek ALBI.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

únor 2021
obrázek zpráva Srdíčkový týden ve Žlutém klíčku
Srdíčkový týden ve Žlutém klíčku

13.02.2021

Děti si užily valentýnské tvoření. Vlastnoručně vytvořily krásná pestrobarevná srdce a přáníčka pro rodiče. Procvičily si také třídění geometrických tvarů podle velikosti a barev.

žlutý klíček

obrázek zpráva Děti vyrobily krmítka pro ptáčky
Děti vyrobily krmítka pro ptáčky

12.02.2021

Děti připravily pro ptáčky krmítka z jablek a směsi zrní. Hotová krmítka rozmístily na školkové zahradě. Všichni opeření strávníci jsou tu srdečně vítáni!

oranžový klíček

obrázek zpráva Děti si hrají na zdravotníky
Děti si hrají na zdravotníky

04.02.2021

Aktuální covidová situace ovlivňuje i spontánní hru dětí. Děti ze Žlutého klíčku se na jedno odpoledne proměnily v lékaře, lékařky a zdravotní sestřičky a svědomitě pečovaly o své (nejen) plyšové pacienty.

žlutý klíček

leden 2021
obrázek zpráva Děti postavily město
Děti postavily město

28.01.2021

Ve čtvrtek 28. ledna se děti z Červeného a Oranžového klíčku s radostí vžily do role stavitelů města. V rámci vzdělávacího programu Technická univerzita "Stavitel města" sestavily městskou infrastrukturu a tu doplnily o nejdůležitější stavby. Nechyběla školka, nemocnice, policie, hasičská stanice, divadlo či supermarket. Rozvíjely vzájemnou spolupráci a komunikaci ve skupině.

oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva Bílý den
Bílý den

27.01.2021

Ve třídě Fialový klíček se uskutečnil "Bílý den". Děti a učitelky přišly do mateřské školy obléknuté v bílém. Děti si vyrobily sněhuláčí klobouky, naučily se vystřihovat sněhové vločky, z alobalu si vyrobily sněhové vločky, které použily na taneční improvizaci, soutěžily v obratnostních disciplínách, sestavovaly zasněžené městečko. Proběhla "koulovaná" s polštářky. Bílou atmosféru nám pomohla dotvořit i zasněžená příroda.

fialový klíček

obrázek zpráva Výprava na Severní pól
Výprava na Severní pól

26.01.2021

Minulý týden podnikly děti z Oranžového klíčku dobrodružnou výpravu na Severní pól. Při svém putování se zastavily také v Grónsku, seznámily se s tamějšími obyvateli, postavily si společně iglú, vyzkoušely si rybolov a spřátelily se se sympatickým ledním medvědem.

oranžový klíček

obrázek zpráva Příběh o jedné sazeničce
Příběh o jedné sazeničce

07.01.2021

Fialový klíček v minulém týdnu sázel řízky sukulentní květiny tlustice. Děti se učily nabírat hlínu do květináčů v přiměřeném množství, přitlačit prsty hlínu k rostlince. Květináče si označily a o sazenice se budou starat až do jara. Vzrostlou květinou na jaře obdarují maminku u příležitosti Dne matek. Letošnímu sázení však předcházel jeden velmi zajímavý příběh:

fialový klíček

prosinec 2020
obrázek zpráva Děti z Oranžového klíčku pomáhají dětem
Děti z Oranžového klíčku pomáhají dětem

06.12.2020

Projekt "Krabice od bot" se koná již desátým rokem. Také letos se MŠ Klíček do projektu zapojila a s pomocí dětí a rodičů z Oranžového klíčku připravila pět dárkových krabic.

oranžový klíček

obrázek zpráva Mikuláš a jeho pomocníci přinesli nadílku
Mikuláš a jeho pomocníci přinesli nadílku

04.12.2020

V pátek 4. prosince navštívil všechny třídy Mikuláš se svými pomocníky. Děti Mikulášovi, andělovi a dvěma umouněným čertům zazpívaly písničky a přednesly básničky, které poctivě nacvičovaly speciálně pro tento sváteční den. Za odměnu jim Mikuláš nadělil balíček s překvapením.

zelený klíček modrý klíček žlutý klíček fialový klíček oranžový klíček červený klíček

obrázek zpráva První sníh děti potešil
První sníh děti potešil

03.12.2020

Ve čtvrtek 3. prosince do Hradce Králové konečně dorazil Martin na bílém koni. A přivezl s sebou poměrně štědrou sněhovou nadílku. Děti se už od časného rána těšily, až si čerstvě napadaného sněhu náležitě užijí. Děti z Oranžového klíčku na zahradě nejprve rozpoutaly pořádnou sněhovou koulovačku, aby si poté s kamarády z Červeného klíčku užily legraci při bobování. Pekáčování si vyzkoušely i děti ze Zeleného klíčku.

zelený klíček oranžový klíček červený klíček

listopad 2020
obrázek zpráva Děti z FK pečují o zahradu i na podzim
Děti z FK pečují o zahradu i na podzim

30.11.2020

Školní zahrada potřebuje údržbu po celý rok. Na podzim se do zahradnických prací s chutí zapojily také děti z Fialového klíčku. Vyzkoušely si práci s hráběmi, učily se vozit shrabané listí v kolečku.

fialový klíček

obrázek zpráva Podzimní tvoření s Modrým klíčkem
Podzimní tvoření s Modrým klíčkem

26.11.2020

Že se dá tvořit i z přírodních materiálů, se přesvědčily děti z Modrého klíčku. S menší dopomocí paní učitelek vytvořily mozaiku ze spadaného listí. Pošmourné podzimní počasí tak na okamžik rozveselilo zlatavé sluníčko.

modrý klíček


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function format() on null in /data/www/msklicekhk.cz/web.msklicekhk.cz/msklicek/html/zpravodaj.phtml:19 Stack trace: #0 /data/www/msklicekhk.cz/web.msklicekhk.cz/msklicek/mvc/mvcModel.php(267): include() #1 /data/www/msklicekhk.cz/web.msklicekhk.cz/msklicek/mvc/mvcModel.php(137): mvcModel->content_zpravodaj() #2 /data/www/msklicekhk.cz/web.msklicekhk.cz/msklicek/mvc/mvcModel.php(38): mvcModel->contents() #3 /data/www/msklicekhk.cz/web.msklicekhk.cz/msklicek/mvc/mvcRouterController.php(14): mvcModel->get_data() #4 /data/www/msklicekhk.cz/web.msklicekhk.cz/msklicek/mvc/mvcRouterController.php(8): mvcRouterController->akce(NULL) #5 /data/www/msklicekhk.cz/web.msklicekhk.cz/msklicek/index.php(48): mvcRouterController->__construct() #6 {main} thrown in /data/www/msklicekhk.cz/web.msklicekhk.cz/msklicek/html/zpravodaj.phtml on line 19